Jaký by měl být kvalitní předporodní kurz?

Záleží na tom, co od předporodní přípravy očekáváte.

Některým ženám stačí dozvědět se teoreticky o přípravě na porod a jeho průběhu. V dnešní době se však stále častěji setkávám s ženami, které nechtějí rutinní přístup. Je pro ně důležité vědět, co a proč se děje s jejich tělem, chtějí se dobře psychicky i fyzicky připravit nejen na porod, ale také na období po porodu.

Proto se musím neustále vzdělávat nejen v porodnictví, ale také v neonatologii a v psychologii. Nastávající maminku trápí více či méně mnoho obav – jestli všechno zvládne, jestli to dělá dobře, může mít obavy z předčasného porodu, jestli má mít partnera u porodu, proč jsou některá vyšetření nezbytná, jak si má počínat v nejrůznějších situacích, které s sebou těhotenství přináší – o tom všem si v přípravném kurzu povídáme.

Cílem je dostat získáním potřebných informací těhotnou ženu do naprosté pohody, eliminovat rizika a předat pravdivé informace založené nejen na zkušenostech, ale na evidence-based-medicine, případně vysvětlit neověřené informace z internetu. Během kurzu mají ženy možnost prakticky si nacvičit například manipulaci s novorozencem, správné dýchání během porodu. Aby byl kurs zajímavý, používám krátká videa, na kterých ženy názorně vidí to, o čem si povídáme, například koupání novorozence na porodnici a tím si vše mnohem lépe zapamatují.

Ke všem těhotným přistupuji s maximálním respektem k jejich individuálním potřebám a od toho se odvíjí i předporodní příprava, kde nabízím široké spektrum kurzů tak, aby vyhovoval všem těhotným maminkám. Současně žena, která navštíví můj předporodní kurs, má možnost individuální konzultace. Mnohdy problém, který ji trápí, stydí se zeptat svého gynekologa, vyřešíme spolu v pohodě a k jejímu prospěchu.

Ze své praxe také vím, že pokud jsou ženy informovány o možných nepředvídatelných komplikacích v těhotenství, při porodu anebo v šestinedělí, mnohem lépe se s touto situací vyrovnají a mnohem lépe ji překonají, než když jsou nenadálou situací zaskočeny. Správně informovaná žena dokáže rozpoznat signály toho, že něco není v pořádku a dokáže včas vyhledat pomoc, a tím zabránit rozvoji dalších komplikací.

Proto jsem přesvědčena o tom, že důležitou roli v prenatální péči hraje komplexní a efektivní předporodní příprava, která je předpokladem vyrovnání se s fyziologickým těhotenstvím a porodem.

Adresa ordinace:

Hábova 2345 / 7
150 00 Praha 5 - Stodůlky

Otevírací doba:

podle objednávek

© 2020 PSYCHOTHERAPY OPTIMUS, s.r.o.
Lipovská 438/13, 155 21 Praha 5
IČ: 08638586 I DIČ: CZ08638586
Registrace v oddílu C 322044 vedená u Městského soudu v Praze
designed by likelike.cz

Sledujte nás: