Nebuďte na to sami

FAQ

V pohodě připravená na porod

FAQ
Těhotenství 

Kdy je vhodné navštívit kurz předporodní přípravy?

Přípravný předporodní kurz je vhodné započít mezi 20. – 28. týdnem gravidity. K termínu porodu je ještě dost času, a tak těhotná získá mnoho potřebných informací, které pozitivně ovlivní další průběh těhotenství.

Co si vzít s sebou na přípravy k porodu?

Pohodlné oblečení, případně poznámkový blok. Čaj, káva, voda a drobné občerstvení je pro vás a váš doprovod v libovolném množství k dispozici během trvání všech kurzů zdarma.

Nastávající maminky se také mohou těšit na drobné dárečky, např. voňavý balíček od Weledy.

Může kurz navštěvovat i otec?

Ano, může. Kurz by měl pomoct mužům lépe pochopit svoji partnerku, její nálady, obavy, těhotenské obtíže a její potřeby. Domnívám se, že je vhodné, aby se doprovázející u porodu na svoji roli dobře připravil, měl by s maminkou absolvovat přípravný předporodní kurz.

Lze omluvenou hodinu nahradit?

Samozřejmě, po naší vzájemné domluvě najdeme nejbližší možný termín.

Jak mám kurz zaplatit?

Jakmile si zvolíte kurz, na Váš mail Vám zašleme fakturu, kterou uhradíte převodem na účet.

Jak probíhá kurz předporodní přípravy?

Obvykle kurz probíhá ve dvou tříhodinových lekcích, jejichž stručný obsah najdete v záložce kurzy. Pro lepší názornost jsou promítána videa a vlastní prezentace k daném tématu.

Během kurzu se můžete ptát na vše, co vás zajímá. Kurz by měl být pro vás a váš doprovod přínosný a je sestaven tak, aby jste získali co nejvíce důležitých a praktických informací.

Markéta byla oporou v nejkrásnějším, ale současně v nejobávanějším okamžiku našeho života. Její přítomnost u porodu byla pro nás uklidňující.

Ing. Aleš Huňa,
majitel autosalonu IVOS Zlín

Doprovázela mě při porodu, porodila jsem uvolněná, nebála jsem se. Po porodu se nedařilo kojení, vždy mi pomohla nejen s radou, ale také tím, že za mnou přišla na porodnici a dokonce pomáhala i mamince, co ležela vedle mě. Dnes plně kojím, a užívám si mateřství.

Diana Salačová,
OSVČ

Seznámily jsme se na přípravném předporodním kurzu. Máme obě dvě hodně pracovně vytížené partnery, a tak jsme obě dvě byly sna kurzu samotné. Moc nám Váš kurz pomohl, společně jsme si povídali, trpělivě jste odpovídala a vysvětlovala naše dotazy, kterých bylo spousta. Vaše rady nám pomohly nejen s přípravou k porodu, ale také třeba s výbavičkou pro miminko.

Ester a Dita
z Prahy 2

Na předporodní kurz lze čerpat příspěvek
až 3000,- Kč od zdravotní pojišťovny.

FAQ
Psychologické poradenství

Mám obavu, stydím se být zcela upřímný.

To, co řeknete, nikdy neopustí místnost. Jak upřímní budete chtít být, záleží jen na vás. Jste mnou plně respektováni ve své individualitě, ve své situaci. Snažím se o vytvoření maximálně důvěrné atmosféry, která je nápomocná ke sdílení emočně a osobně citlivých témat, myšlenek, a vytvářet prostor pro bezpečnou ventilaci emocí, uvolnění, emoční prožitek a další práci s emocemi, které patří do života klienta.

Kdy mám navštívit psychologa?

Pokud cítíte, že Vaši situaci již nezvládáte, jste podráždění, reagujete nepřiměřeně na běžné situace, máte obavy, úzkosti, poruchy se spánkem, negativní myšlenky vám brání soustředit se na běžné činnosti, nemáte chuť žít. Trápí vás pocity viny. Jste v situaci, kdy už nevíte kudy kam.

Jak často probíhají konzultace?

Je to velmi individuální. Jsou případy, kdy klient přichází pouze na jednorázovou konzultaci s jednodušším problémem – potřebuje se pouze zorientovat v nějaké životní situaci, žádá zpětnou vazbu. Na druhou stranu jsou klienti, kteří se ocitli ve velmi složité životní situaci, která vyžaduje hlubší osobnostní proměnu, v tom případě během opakovaných setkání postupně vstupujeme do hlubších aspektů daných problémů. Frekvenci setkání pak spolu domlouváme v průběhu naší cesty tak, aby naše spolupráce byla co nejvíce efektivní a užitečná.

Pomůže mi psycholog udělat správné rozhodnutí?

Psycholog vám ukáže různé úhly pohledu na problém, se kterým přicházíte. Za důležité považuji nastínit klientovi různé možnosti porozumění tomu, co se s ním děje, porozumět sám sobě, svému (akutnímu) stavu, a nalézt odpovědi na otázky, které si klade on sám, nebo jeho okolí. Nepřicházím s řešením, ale provázím a pomáhám nalézat a uskutečňovat vlastní způsob řešení klienta, jak situaci, se kterou si původně nevěděl rady, zvládnout.

Poradna

Nezávislé a objektivní poradenství.

Adresa ordinace:

Hábova 2345 / 7
150 00 Praha 5 - Stodůlky

Otevírací doba:

podle objednávek

© 2020 PSYCHOTHERAPY OPTIMUS, s.r.o.
Lipovská 438/13, 155 21 Praha 5
IČ: 08638586 I DIČ: CZ08638586
Registrace v oddílu C 322044 vedená u Městského soudu v Praze
designed by likelike.cz

Sledujte nás: